Sobota, 18 maja – NOC MUZEÓW 2024

godz. 17.30 – recital Marii Pilarskiej - najlepszej poznańskiej flecistki na I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych "Hedum" organizowanym przez POSM II st. im. M. Karłowicza oraz Fundację im. prof. Tadeusza Zgółki; Marii Pilarskiej towarzyszyć będzie pianista Adam Szyszka i harfistka - Antonina Gandecka

godz. 18.15 -19.00 zwiedzanie muzeum wraz z oprowadzaniem

godz. godz. 20.00 - recital w wykonaniu wybitnego ucznia POSM II st. im. M. Karłowicza Mateusza Michalaka (skrzypce) , nagrodzonego przez Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego w formie recitalu salonowego

20.45 - 21.30 zwiedzanie muzeum wraz z przewodnikiem wnuczką kompozytora Bogną Nowowiejską-Bielawską

21.45 -22. 30 zwiedzanie muzeum wraz z przewodnikiem wnuczką kompozytora Bogną Nowowiejską-Bielawską

#poznanwspiera

Powstanie strony dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Nowowiejski w Poznaniu dawniej i dziś”

imit Ministerstwo Kultury Feliks Nowowiejski2017 Miasto Poznań

Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego

© Nowowiejski.pl 2024   Polityka Prywatności
Design i wykonanie: Solmedia Poznań
tekst

Zwracamy się z apelem o zgłaszanie i przekazywanie dokumentów związanych z aktywnością artystyczną, naukową i organizacyjną Feliksa Nowowiejskiego, a pozostających w zbiorach prywatnych.

Będziemy bardzo zobowiązani za wypożyczenie dokumentów w celu ich skatalogowania oraz za wyrażenie zgody na włączenie niektórych materiałów w oryginale do zbiorów Archiwum Salonu Muzycznego.

Jeżeli będzie taka potrzeba Archiwum sporządzi kopię cyfrową dla darczyńcy.

Cenne byłyby nie tylko fotografie, korespondencja, prasa, druki ulotne, pocztówki, nagrania dźwiękowe, filmy, ale również wspomnienia, zapiski oraz inne ciekawostki. Pozyskane tą drogą dokumenty w znaczący sposób poszerzą i wzbogacą archiwalia kompozytora; będą też mogły być udostępniane w celu ich naukowego opracowania a najciekawsze z nich będą wykorzystywane w przyszłości przy organizowanych wystawach oraz wydawnictwach źródłowych.

Informacja o darczyńcach, za ich zgodą, zostanie opublikowana na stronie internetowej.

Jesteśmy przekonani, iż każda opowieść, wspomnienie, pamiątka – poszczególnych osób i rodzin pomogą przybliżyć przeszłość tak nieodległą, a ciągle tak mało znaną.

Jeżeli mają Państwo pytania lub są zainteresowani przekazaniem materiałów, prosimy o kontakt