Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (3-7 lat) na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty artystyczne z cyklu "Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa". TERMIN: SOBOTA, 7.10.2023, G.11.00- 12.30.
 
To już szesnasta edycja tego cyklu, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki w sposób dla nich zrozumiały i naturalny. Korzystając z własnych spostrzeżeń, pomysłów, odkryć i eksperymentów, dzieci mają podążyć w głąb świata muzyki, poznać prawa rządzące dźwiękami.
W programie:
minikoncerty,
poznawanie instrumentów,
zabawy muzyczno-ruchowe,
warsztaty plastyczne.
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w soboty, od października do czerwca.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.
Opłata uczestnika - 40 zł za zajęcia.
Opłata opiekuna( jeśli zostaje z dzieckiem na zajęciach): 5 zł
Zapisy pod nr tel. 61 853 40 76 oraz 503022094

Godziny i zasady zwiedzania Willi Wśród Róż

Salonu Muzycznego-Muzeum

Feliksa Nowowiejskiego

 

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Salonu Muzycznego - Muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Willi Wśród Róż. Zwiedzanie wraz z oprowadzaniem możliwe jest od wtorku do soboty w godzinach od 10 do 16.

Ze względów organizacyjnych zachęcamy i prosimy aby przed wizytą w muzeum umówić wcześniej termin wizyty pod następującymi numerami telefonów:

61 853 40 76 lub 503 022 094

lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Ceny biletów: 15 zł normalny i 13 zł ulgowy (dzieci, młodzież do 18 roku życia, studenci, emeryci, renciści)

NOC MUZEÓW

g. 17.30 - zwiedzanie z oprowadzaniem

g. 19.00 - koncert "W Salonie Mistrza"; wykonawcy: Amelia Bryl –wiolonczela (laureatka XVI Młodzieżowego Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Kazimierza Wiłkomirskiego), Barbara Olech ( fortepian)- recital klasyczno – jazzowy (dyplomantka POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza, stypendystka Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego)

g.20.30- zwiedzanie z przewodnikiem- wnuczką kompozytora Bogną Nowowiejską - Bielawską

g.21.30- zwiedzanie z przewodnikiem- wnuczką kompozytora Bogną Nowowiejską - Bielawską

wstęp wolny

organizatorzy: Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego, POSM II st. im. M. Karłowicza, POSM nr 2 im. T. Szeligowskiego

#poznanwspiera

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) na warsztaty artystyczne z cyklu "Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa". To już piętnasta edycja tego cyklu, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki w sposób dla nich zrozumiały i naturalny. Korzystając z własnych spostrzeżeń, pomysłów, odkryć i eksperymentów dzieci mają podążyć w głąb świata muzyki, poznać prawa rządzące dźwiękami. W programie: minikoncerty, poznawanie instrumentów, zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty plastyczne. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w soboty, od października do czerwca. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację. Opłata uczestnika - 40 zł za zajęcia, opłata rodziców/opiekunów - 5 zł od osoby

Najbliższe terminy warsztatów:

- sobota 13 maja godz. 11.00

- sobota 17 czerwca godz. 11.00

 

Załączniki:
Pobierz plik (IMG_20210213_114356.jpg)IMG_20210213_114356.jpg255 kB

100-lecie Rytmiki w Poznaniu

Trzecie spotkanie w ramach obchodów Jubileuszu

Wieczór naukowo - muzyczny – wykłady, prezentacje układów rytmicznych

organizatorzy: Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

wstęp wolny

#poznanwspiera

Koncert Rytmiki - 100-lecie Rytmiki w Poznaniu

Spotkanie inaugurujące obchody Jubileuszu – wykłady, prezentacje

organizatorzy: Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

wstęp wolny

#poznanwspiera

Noc Muzeów

g.17.00 – 0.00 

 

Program:

17 .00 zwiedzanie z przewodnikiem,

g. 19.00 – koncert w wykonaniu pianistów: Marii Kierzkowskiej i Filipa Samóla, uczniów POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, stypendystów Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego,

g.21.00- film dokumentalny „Dom mojego dziadka”

g. 22 - 0.00 zwiedzanie z przewodnikiem

organizatorzy: Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego oraz POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu

 

#poznanwspiera

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin Salonu Muzycznego - Muzeum Feliksa Nowowiejskiego w Willi Wśród Róż. Zwiedzanie wraz z oprowadzaniem możliwe jest od wtorku do soboty w godzinach od 10 do 16. Ze względu na stan epidemii i konieczność zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa KONIECZNE JEST wcześniejsze umówienie godziny wizyty pod numerami 61 853 40 76 lub 503 022 094. W muzeum jest też przygotowane stanowisko do dezynfekcji rąk i zachowane są wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Ceny biletów: 10 zł normalny i 8 zł ulgowy (dzieci, młodzież do 18 roku życia, studenci, emeryci, renciści) 

18 stycznia minęło 76 lat od śmierci Feliksa Nowowiejskiego. W związku z tym w niedzielę 30 stycznia o g. 18.00 w Kościele p.w. Św. Wojciecha zostanie odprawiona Msza Święta za duszę Ś.P. Feliksa Nowowiejskiego, a po niej nastąpi złożenie kwiatów w Krypcie Zasłużonych Wielkopolan. Przy organach zasiądzie Dominik Kaczmarek. Serdecznie zapraszamy.

Tu znajdziesz archiwum naszych aktualności.

Powstanie strony dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Nowowiejski w Poznaniu dawniej i dziś”

imit Ministerstwo Kultury Feliks Nowowiejski2017 Miasto Poznań

Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego

© Nowowiejski.pl 2023   Polityka Prywatności
Design i wykonanie: Solmedia Poznań
tekst

Zwracamy się z apelem o zgłaszanie i przekazywanie dokumentów związanych z aktywnością artystyczną, naukową i organizacyjną Feliksa Nowowiejskiego, a pozostających w zbiorach prywatnych.

Będziemy bardzo zobowiązani za wypożyczenie dokumentów w celu ich skatalogowania oraz za wyrażenie zgody na włączenie niektórych materiałów w oryginale do zbiorów Archiwum Salonu Muzycznego.

Jeżeli będzie taka potrzeba Archiwum sporządzi kopię cyfrową dla darczyńcy.

Cenne byłyby nie tylko fotografie, korespondencja, prasa, druki ulotne, pocztówki, nagrania dźwiękowe, filmy, ale również wspomnienia, zapiski oraz inne ciekawostki. Pozyskane tą drogą dokumenty w znaczący sposób poszerzą i wzbogacą archiwalia kompozytora; będą też mogły być udostępniane w celu ich naukowego opracowania a najciekawsze z nich będą wykorzystywane w przyszłości przy organizowanych wystawach oraz wydawnictwach źródłowych.

Informacja o darczyńcach, za ich zgodą, zostanie opublikowana na stronie internetowej.

Jesteśmy przekonani, iż każda opowieść, wspomnienie, pamiątka – poszczególnych osób i rodzin pomogą przybliżyć przeszłość tak nieodległą, a ciągle tak mało znaną.

Jeżeli mają Państwo pytania lub są zainteresowani przekazaniem materiałów, prosimy o kontakt